Skip to main content

Jouw loonstrookje van 2020 (en daarna): een compleet overzicht

23 januari 2020

Naar aanleiding van de nieuwe cao 2019-2022 en veranderde fiscale wetgeving, vinden er de komende maanden financiële wijzigingen plaats die invloed hebben op je loonstrookje en je bankrekening. Hieronder volgt een compleet overzicht van wat er in 2020 (en daarna) allemaal gaat plaatsvinden.

De zaken voor je op een rijtje:

 • In januari ziet je loonstrookje er iets anders uit. Door veranderde fiscale wetgeving zal je netto salaris, afhankelijk van je functie, enkele tientjes per maand hoger zijn;
 • In februari ontvang je, zoals overeengekomen in de cao, een éénmalige bruto uitkering van 375 euro. Collega’s in een deeltijd dienstverband ontvangen dit bedrag pro rata van hun tewerkstellingspercentage;
 • Tevens ontvang je in februari, met terugwerkende kracht vanaf 1 september 2019, de afgesproken 2% structurele loonsverhoging. Dat is dus zes keer 2% van je bruto maandsalaris. Vanaf dat moment ontvang je deze 2% loonsverhoging maandelijks;
 • Verder vervalt vanaf februari de eigen bijdrage voor de kosten van je parkeerkaart. Als je geen gebruik maakt van een parkeerkaart, wordt vanaf februari je vervoersvergoeding verhoogd met een bedrag dat gelijk is aan het vervallen van de eigen bijdrage;
 • In april ontvang je, naast je maandsalaris, jouw aandeel in de winst via de zogenaamde winstdelingsregeling. Dit bedrag is afhankelijk van het bedrijfsresultaat over 2019 dat in februari bij de presentatie van de jaarcijfers bekend wordt gemaakt;
 • In mei ontvang je, naast je maandsalaris, je vakantie-uitkering van 8%;
 • Rond juni/juli komt het keuzemoment voor het verzilveren van het eerste structurele duurzame inzetbaarheidsbudget (DI-budget) van 1,93% voor het jaar 2020. Je kunt dit bedrag in zijn geheel laten uitkeren, aanwenden voor vrije dagen, opleiding/studie óf een combinatie van de laatste twee. Als je kiest voor het laten uitkeren van je DI-budget zal dit naar verwachting bij jouw salaris van augustus worden gestort;
 • Vanaf augustus ontvang je ook de afgesproken structurele loonsverhoging van 2,5%;
 • In december ontvang je, naast je maandsalaris, je eindejaarsuitkering van 8,33% van 12 maal het op 31 december geldende salaris;
 • Tot en met 31 december 2020 kun je je keuze maken voor het verzilveren van je structurele DI-budget van 1,93% voor het jaar 2021. De uitkering daarvan vindt plaats in januari 2021;
 • Tenslotte ontvang je vanaf augustus 2021 de afgesproken structurele loonsverhoging van 2,5%.

Klinkende munt

Wij hebben geluisterd naar onze leden, die een verhoging van het inkomen op nummer één van hun cao-wensenlijstje hebben gezet. Lid zijn van FNV Cabine loont dus! Structurele afspraken met KLM, ook over werkdruk, blijven alleen mogelijk als wij onze krachten bundelen. De komende periode gaan wij, met input van onze leden, actief in gesprek met KLM om steeds het beste uit onze arbeidsvoorwaarden halen. Wil jij ook deel uitmaken van onze duidelijke en eerlijke manier van belangenbehartiging? Meld je dan nú aan voor het introductielidmaatschap via www.fnvcabine.nl. Gewoon doen!

Redactie FNV Cabine

Democratisch, Vernieuwend, Eerlijk