Skip to main content
Vice voorzitter
  • CAO
  • Helpdesk Team
  • Team Individueel
  • Nationale Adviescommissie Cabinelucht
  • Internationaal overleg ETF/ ITF

Ilse Berghmans

  • tweebander

In de nasleep van 9/11 kwam ik in dienst bij KLM. Al vroeg in mijn carrière werd ik geconfronteerd met de noodzaak van een vakbond die opkomt voor ieders rechten en waar alle functies goed vertegenwoordigd worden. 

Mijn juridische achtergrond helpt mij om mij in te zetten voor de belangen van onze leden, niet enkel op collectief maar ook op individueel niveau. Zo werk ik met veel plezier voor én achter de schermen bij onze online helpdesk, waar wij met een team van toegewijde collega’s 7 dagen per week, 365 dagen per jaar, vragen van onze leden beantwoorden. Dankzij de scherpe vragen van onze collega’s, alle cases die voorbijkomen en de waardevolle input die collega’s aan ons als vakbond meegeven ben ik razendsnel ondergedompeld in de wereld van het vakbondswerk. Onlangs heb ik bij FNV een opleiding afgerond om collega’s bij te kunnen staan die vastlopen tijdens hun re-integratietraject of die om andere redenen persoonlijke begeleiding nodig hebben.

Ik vind vakbondswerk nu belangrijker dan ooit. We werken in een beroepsgroep waarbij de arbeidsvoorwaarden aanhoudend sterk onder druk staan, zonder inspanning van vakbonden zou het een ware ‘race to the bottom’ worden.